ŠPORTOVÉ AKCIE

Fotodokumentácia zo športových podujatí, ktoré sa uskutočnili v mesiacoch marec až september 2017: 3. ročník turnaja v ping pongu (10.3.), Memoriál Libora Jarábka ( 22.7.) a Krupanská desiatka (16.9.)

3. etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska viedla aj cez našu obec.

10. kolo Slovenského pohára v cyklokrose SNM-Hudobné múzeum, Obec Dolná Krupá, CK BMX Zeleneč pripravili v areáli parku pri kaštieli v Dolnej Krupej 10. kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Na pretekárov čakala fantastická trať s prekážkami, ktorá spĺňala všetky parametre UCI trati, vynikajúce široké 15 boxové depo s požiarnymi autami, s vodou na umývanie bicyklov, ktoré dnes významne pomáhali pri čistení, pretože trať bola rozbahnená po predchádzajúcich dažďoch a zároveň počas pretekov mužov opäť začalo pršať. Toto všetko pripravili fanúšikovia a nadšenci pod vedením Roberta Bachratého, ktorým patrí veľká vďaka za organizáciu takého skvelého podujatia. Muži odštartovali vo svojom stabilnom čase o 13:30 h. Na štart spoločnej kategórie Muži Elite, U23, Juniori a Masters A sa postavilo 44 pretekárov. Martin Haring zvíťazil s časom 47:38,17 min., na druhé miesto odsunul poľského pretekára Mareka Konwu, strata +1:15min. a na treťom mieste prišiel do cieľa Šimon Vozár, Cyklistický tím FIREFLY so stratou +2:11 min. Muži Elite: 1. Martin Haring, DUKLA Banská Bystrica 47:38,17 min., 2. Marek Konwa /PL/ +01:15 min., 3. Šimon Vozár, Cyklistický tím FIREFLY +02:11 min. text prevzatý z: http://cxsvknew.bikepro.sk/

V sobotu 17. septembra 2016 pripravili organizátori na čele s Marekom Dekanom a Jurajom Droběnom 2. ročnák behu Krupanská desiatka. Na trať dlhu 10,230 km sa postavilo 44 bežcov, toho 5 žien a rovnaký počet domácich pretekárov. Počas hlavných petekov sa v areáli OŠK uskutočnili aj preteky detí a žiakov. Celkové poradie mužov: 1. Michal Puškár (Bernohy.sk, 36:32), 2. René Valent (BEHAME.sk, 38:31), 3. Matúš Kostický (AŠK Slávia Trnava, 39:11). Celkové poradie žien na rovnakom okruhu: 1. Valéria Kliská (Nové Zámky, 52:22), 2. Marcela Libichová (Hrnčiarovce nad Parnou, 55:53), 3. Michala Martišová (ŠK Jablonica, 56:17).

V sobotu 12. marca 2016 sa v kultúrnom stredisku uskutočnil 2. ročník turnaja v ping-pongu. Turnaja sa zúčastnilo 12 žiakov a 42 dospelých. Ďakujeme všetkým, bez ktorých pomoci by sa táto športová akcia nemohla uskutočniť, najmä hlavnému organizátorovi Michalovi Žákovi.

Slovenský zväz cyklistiky, CK Zeleneč, obec Dolná Krupá a HM Kaštieľ Dolná Krupá pripravili 14. novembra 2015 v areáli kaštieľa a parku 9. kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Riaditeľom pretekov bol náš rodák Róbert Bachratý a autorom trate v miestom parku Martin Dekan. Preteky odštartovali o 10.15 kategórie pre deti a nadšencov cyklistiky Nábor a Hobby, na ktorých sa zúčastnilo aj niekoľko cyklistov z našej obce. O body do Slovenského pohára v cyklokrose v deviatich kategóriách súťažilo takmer 150 pretekárov. V hlavnej kategórii Muži Elite zvíťazil Martin Haring z CK Banská Bystrica. Okruhy v parku zvládol za 47 minút a 21 sekúnd. Trať pretekov sa kľukatila na lúkach a pahorkoch parku približne v dĺžke troch kilometrov. Viedla od horného mostu nad jazerom popri kaštieli, cez dolný most do parku, kde míňala všetky jeho pamätihodnosti, ktoré tvorili netradičnú kulisu cyklistických pretekov. Príjemnú teplotu slnečného jesenného dňa kazil iba čoraz silnejúci vietor.

V soboru 19. septembra 2015 o 15:00 h na ihrisku OŠK odštartoval 1. ročník cezpoľného behu Krupanská desiatka. rganizátormi akcie bol OŠK a Obecný úrad v Dolnej Krupej. Zásluhu na obnovení tradície vytrvalostných pretekov v našej obci má najmä dvojica Marek Dekan a Juraj Droběna, vďaka ktorých nadšeniu sa na štart pretekov mohlo v premiére postaviť 44 bežcov. Trať okrem miestnych komunikácií viedla aj terénom po lesných a poľných cestách. Potešujúcim faktom je, že behu sa zúčastnilo aj niekoľko domácich bežcov, medzi nimi aj dve ženy Veronika Baráková a Slavomíra Droběnová. Absolútnymi víťazmi sa stali: Michal Puškár (AŠK Slávia Trnava, 36:50 min), 2. Lukáš Záhorec (Bernohy Trnava, 36:52) a 3. Ľubomír Hrčka (39:11). Z domácich pretekárov dosiahol najlepší čas Patrik Klimo (45:26 min). V rámci pretekov štartovali aj deti materskej a základnej školy. Všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu tohto športového podujatia ďakujeme.

Print Friendly, PDF & Email